Туристичні місця Тернопільської області
Тернопільська область
37. Домініканський костел (м. Чортків)
Туристична карта Тернополю нагадує нам про знамениту культову споруду – Домініканський костел, який ще називають Костелом святого Станіслава. Пам’ятка, що збудована на початку 17 століття у стилі надвислянської готики, розташована у місті Чортків.
Римсько-католицький костел діючий, його люблять всі віряни. Але сюди організовують і спеціальні подорожі, бо споруда – справжній подарунок туристу, вражаючий архітектурою, величчю та красою. Кожен турист може зайти всередину і помилуватися інтер’єром храму, а в неділю ще й послухати орган. Туризм до костелу приваблює вірян до Чортківської чудотворної ікони Божої Матері.
38. Червоногородський замок (с. Нирків)
Колись карта України мала позначку – місто Червоногород, який перестав існувати після закриття ГЕС. Червоногородський замок з 17 століття і протягом багатьох десятиліть обороняв місто. Споруда в стилі класицизму з солідними баштами, великими вікнами та ландшафтним парком могла б стати популярним місцем туризму, якби її не зруйнували під час Першої світової війни, та не доруйнували під час Другої світової.
Сьогодні замок – подарунок мандрівнику, який полюбляє індустріальний туризм, бо від нього залишилися тільки 2 вежі, і ті дуже пошкоджені. Але подорожі до Тернопільщини завжди дарять чарівний відпочинок на природі.
39. Джу́ринський водоспа́д (с. Нирків)
В урочищі «Червоне», названому так через колір ґрунту, є чарівний водоспад – Джуринський, до якого спрямований туризм з різних куточків країни. Щодо створення водоспаду існує декілька легенд, а подорожі у цю місцевість приносять неймовірні емоції.
Джуринський водоспад підготував подарунок мандрівнику – нишу у скелі, до якої можна потрапити, пройшовши крізь товщу води у верхньому каскаді. Звідти відкривається чудовий краєвид на річку, та можна побачити химерну гру сонця з краплями падаючої води. У середньому каскаді зручно купатися.
Для відпочинку біля водоспаду краще використовувати автотуризм, а карта Тернополя підкаже дорогу.
40. Кришталева печера (с.Кривче)
До Кришталевої печери існує організований туризм з графіком роботи та екскурсоводами. Пам’ятка знаходиться поблизу села Кривче, що на Тернопільщині, добратися до якого можна громадським транспортом або автівкою, в нагоді стане карта України.
Велика гіпсова печера досліджена на 23 км, її ходи мають ширину приблизно 2 м, а висота сягає 2,7 м. Природня порожнина суха, температура повітря тут завжди +10°C, створене освітлення, тому подорожі безпечні, комфортні і можливі в любу пору року.
Екскурсії до Кришталевої печери – подарунок туристу, який подорожує з дітьми, адже не в кожному підземеллі малюкам водночас цікаво і не страшно.
41. Василіанський монастир (м.Бучач)
Карта Тернополя з початку 18 століття має позначку пам’ятника архітектури – Василіанського монастиря, розташованого біля міста Бучач. Споруда в стилі віленського бароко служила навчальним закладом для священиків, а згодом тут працювали школа богослов’я та гімназія.
Сьогодні у монастирі отців Василіян мандрівникам цікавий не лише туризм, а й молитва, навчання, адже об’єкт є діючим монастирем та ліцеєм. Кращий подарунок туристу – милування прекрасними іконами в різьбленому оздобленні. Ікон в обителі багато, бо в давнину монастир був осередком василіанських іконописців. Подорожі сюди можна здійснювати громадським транспортом.
42. Вишнівецький палац (смт. Вишнівець)
Плануючи туризм до палацу, варто знати, що село Вишнівці з’явилося на карті України ще в 14 столітті, а родом з нього є магнати Вишнівецькі. Один з синів знатної сім’ї збудував палац з залученням французьких майстрів. Споруда вийшла по-королівські розкішною – вона оздоблена дзеркалами, керамічною плиткою, китайським шовком, золотом та бісером.
Нажаль, майно палацу постраждало під час війни та пожежі, але згодом пам’ятка була відреставрована, і сьогодні Вишнівецький палац – подарунок туристу, приваблюючий шикарною архітектурою, розповідями про гетьманів, колекцією їх книг та зброї.
Подорожі до палацу можна здійснювати самостійно або через турагентство.
43. Оптимістична печера (с. Королівка)
Карта Тернополю поблизу села Королівка містить цікаву позначку – місце знаходження найдовшої в Європі гіпсової печери під назвою «Оптимістична». Печера була знайдена у 1966 році, відтоді сюди стали планувати туризм мандрівники-дослідники з багатьох країн. Але звичайні подорожі були заборонені, і лише з 2011 року до підземелля може потрапити кожен охочий.
Природа підготувала дивовижний подарунок мандрівнику – великі зали з різнокольоровими смугами по глиняних стінах, білі, рожеві, жовті кристали, ходи складної конфігурації. Наразі розкопано 250 метрів печери – це купа пригод для тих, хто полюбляє екстремальний туризм.
44. Тернопільський став (м. Тернопіль)
Під час планування туризму до водойм, в пригоді стане карта Тернополю, щоб прокласти кращий маршрут до знаменитого ставу площею 300 га. Пам’ятка була створена в 16 столітті в якості оборонної споруди від турків та татар, та протягом всіх років існування у своєму розвитку зазнала як поразок, так і піднесень.
Тернопільський став з пляжами, причалами, фонтанами, гідропарками, дитячими закладами – візитівка обласного центру та подарунок туристу, який хоче якісно відпочити на березі чистої, красивої водойми.
Подорожі до ставу сподобаються любителям прогулянок на катамаранах, човнах, теплоходах.