Туристичні місця Харківської області
Харківська область
83. Шарівський палац, (смт. Шарівка)
Споруда з білого каменю в неоготичному стилі – один з осередків туризму у Харьківській області, куди стікаються мандрівники зі всіх куточків країни. Палац розташований в селищі міського типу Шарівка, тому сюди зручним буде автотуризм, а маршрут допоможе скласти карта Харкова та області.
Шарівський палац або Цукровий замок цікавий архітектурою, інтер’єрами коридорів, трьох зал та 26 кімнат, оздоблених ліпниною, розписом. Найкраще оформлення збереглося в центральній частині палацу – це подарунок туристу для естетичного задоволення.
Подорожі до замку передбачають прогулянки по втопаючий у зелені садибі, надихають романтикою.
84. Краснокутський дендропарк ( смт. Краснокутськ)
Туризм до цієї пам’ятки садово-паркового мистецтва започатковано понад 200 років тому. Великий красивий парк створив ботанік-новатор Василь Каразін, тому він налічує велику кількість екзотичних рослин, наприклад, біла ялина, червоний клен, оцтове дерево, софора. Подорожі до дендропарку в період цвітіння дерев – особливо приємний подарунок мандрівнику.
У місці, насиченому стежками, фігурами з дерева, водоймами, майданчиками, можна добре відпочити, помилуватися красою природи, зробити цікаві світлини. Дібратися до Краснокутського дендропарку допоможе карта України.
85. Сковородинівка (с. Сковородинівка)
Подорожі до садиби, в якій останні роки життя провів відомий український поет, філософ і педагог Григорій Сковорода, можна планувати цілий рік. Тут можна дізнатися про діяльність митця, подивитися створені ним картини, фотографії, малюнки. Особливий подарунок туристу – кімната зі збереженими меблями і речами, якими користувався Сковорода. Це ліжко, бюро, скриня, рукописи, книги, свитка.
Одноповерхова будівля літературно-меморіального музею створена в класичному стилі. Споруда розташована на березі річки, оточена лісом, тому після екскурсії є де прогулятися.
Садиба знаходиться в 50 км від Харкова, тому саме в нагоді буде туризм на автівці, а знайти місце допоможе карта України.
86. Коропові хутора (с. Коропове)
Коропові Хутора – це колишня назва села Коропове, яке знаходиться на мальовничих берегах Сіверського Донця у Харківській області. Туризм тут суто екологічний, тому в дорогу треба брати карту Харкова і області, приладдя для купання, рибацтва, ігор на воді.
Плануючи подорожі на природу, треба подбати про житло. Це може бути взятий з собою намет, орендований будиночок, номер у готелі, кімната на туристичній базі – варіантів безліч! Коропови Хутори — справжній подарунок мандрівнику – завдяки піщанм пляжям з чистою водою, неповторним краєвидам та сучасно об лаштованим зонам відпочинку.
87. Покинутий інститут іоносфери (м. Зміїв)
Станція дослідження іоносфери будувалася в точності з аналогічним американським проектом, який і досі працює на Алясці. Інститут створили перед самим розвалом Радянського Союзу, під час кризи не змогли його розвивати, тому від об’єкту сьогодні залишилися лише металеві скелети антен та стовпи на антенних полях. До станції приїздить молодь, яка полюбляє індустріальний туризм.
Серед конструкцій є подарунок туристу-сталкеру – 25-метрова параболічна антена. Подорожі до покинутого інституту не треба відкладати, тому що він поступово зазнає руйнувань.
Туризм до місця суто самостійний, зайти об’єкт біля міста Зміїв допоможе карта України.
88. Покинутий аеродром (м. Вовчанськ)
Покинутий аеродром легко знайти на карті України, бо він знаходиться біля міста Вовчанськ на місці авіаційно-технічного центру ДТСААФ, в якому в 1956-1969 роках готували штурманів. Під час розвалу Союзу центр припинив свою діяльність, а навчально-тренувальні літаки і аеродромна техніка залишилися серед поля.
Туризм сюди не започатковано, до місця зазвичай приїздять молоді люди, яким цікаво подивитися на літаки, гвинтокрили ззовні і зсередини. Незважаючи на певну занедбаність об’єктів, відвідування аеродрому, скоріше, індустріальний туризм, ніж екстремальний.
Техніки багато і стоїть вона рядами – чудовий подарунок мандрівнику, який любить фотографувати.