Туристичні місця Дніпропетровської області
Дніпровська область
109. Монастирський острів (м. Дніпро)
Монастирський острів, як показує карта Дніпра, є частиною міста і з'єднання єднується з парком Шевченка. Острів має живописну природу і розвинену інфраструктуру. Туризм налагоджений до зоопарку, атракціонів з канатними доріжками. На острів планують подорожі, щоб покупатися в Дніпрі, позасмагати на пляжі, поплавати на човні, відпочити в кафе.
У 2013 році на острівній частині парку з'єднання явився справжній подарунок мандрівнику – штучний водоспад «Поріг ревучий». Православні віряни та шанувальники архітектури можуть відвідати розкішний храм Святого Миколая, збудований в 1999 році в західній частині острова.
110. Шолоховський каскадний водоспад (с. Токівське)
Шолоховський каскадний водоспад на річці кам'янка – осередок екологічного туризму Дніпропетровщини, оскільки вражає бурхливими потоками та живописною місцевістю степових рівнин. Природна споруда протяжністю 30 метрів унікальна гранітними купелями, які трапляються серед високих каскадів і численних порогів.
Навколо водоспаду є подарунок мандрівнику – каньйон неймовірної краси, на фоні якого виходять чудові світлини, а на узбережжі приємно відпочити. До пам ятки зручний і вигідний автотуризм, маршрут краще за все будувати на карті України до села Токівське і далі уздовж Кам'янко-янкі.
111. Вільногірські Мальдіви (м. Прилуки)
Карта Дніпра в місті Прилуки у 1961 році отримала неочікувану туристичну позначку – Мальдіви. Така гучна назва виправдана, бо вода тут бірюзова, а пісок кольору слонової кістки під сонцем здається білим, як сніг. Майже одразу до озера ставши налагоджуватися туризм з міста та області.
Вільногірські Мальдіви – штучне озеро, яке виникло завдяки видобутку титано-цирконієвих пісків. Корисні копалини утворили білі піщані дюни, а котловани заповнилися джерельною водою, ось і вийшов подарунок мандрівнику. Плануючи подорожі, треба брати до уваги, що берег озера швидко йде у глибину.
112. Залізорудний кар'єр єр ПГЗК (м. Кривий Ріг)
Південний гірничо-збагачувальний комбінат ПГЗК засновано в 1955 році для видобутку залізорудного концентрату і агломерату. Згодом до широких і глибоких котлованів з величезною технікою розвинувся туризм.
Сьогодні територія кар'єр єру приваблює мандрівників, яких цікавить екстремальний туризм. Має сенс подивитися старі шахти, червоні озера, відвідати музей техніки просто неба, музей Південного ГЗК. Окремий подарунок туристу – оглядовий майданчик, з якого видно всю місцевість видобутку руди.
Кар'єр єр знаходиться у Кривому Розі, спланувати маршрут для подорожі автівкою допоможе карта України.
113. Кар'єр єр у Старих кодаках (с. Старі Кодаки)
Старі Кодаки – село на Дніпровщині, яке продовжило історію фортеці Кодак, збудовану поляками у 1635 році та остаточно зруйновану у 1940 році видобутком граніту. Затоплені котловани зі скелястими берегами утворили мальовничі ландшафти, до яких швидко розвинувся туризм з різних куточків країни.
Подорожі до кар'єр єру треба починати з огляду залишків фортеці, де є цікавий подарунок туристу – декілька кам'янської дерев'яних пам " ятних знаків. А вже потім насолоджуватися неповторними краєвидами, фотографуватися.
Знайте кар'єр єр можна по карті Дніпра, бо Старі Кодаки розташовані у 18 км від обласного центру.
114. Зоопарк та страусина ферма (м. Майське)
Страусина ферма на карті Дніпра – господарство в селі Майське Синельниківського району. Спочатку тут була молочна ферма, а з моменту завезення перших 12 страусів у 2000 році, фермери започаткували туризм.
Подорожі до господарства дають змогу подивитися на чорних африканських страусів, зріст яких сягає 2 метрів, їх дитинчат, умови життя взимку і влітку. Зоопарк на території фермі, в якому живуть козенятка, коні, антилопи, барани, кролики, – подарунок туристу — обожнювачу тварин, допитливим діткам. Відвідувачам фермі пропонують купити яйця та м'ясо страусів, сувеніри.
115. Костел святого Миколая (м. кам'янське)
Костел святого Миколая з’явився на карті України після того, як на Дніпровському заводі збільшилася кількість працівників, що сповідували римо-католіцизм. Височезну споруду збудували наприкінці 19 століття і здійснювали богослужіння до 1929 року, поки не змінилися часи.
З 1990 року костел почали відновлювати, налагодився туризм. Сьогодні до діючого собору здійснюють подорожі не тільки віряни, а й мандрівники, які цікавляться архітектурою. І не дарма! Костел неоготичного стилю має розкішний вхід зі стрілчастими вежами, шпилями та хрестами на них. Це приємно вражаючий подарунок туристу.
116. Хутір Галушківка (с. Гречане)
Подорожі до етнографічного комплексу «Галушківка» зручні мандрівникам, які обирають автотуризм, альо до хутора можна добратися й екскурсійним автобусом. На карті України «Галушківку» слід шукати на околиці села Гречане Петриківського району.
Комплекс складається з трьох садиб 19 сторіччя: музею, будинку художника, майстерні. Окремий подарунок мандрівнику – оборонні укріплення з вежами, огорожею, куренями і бойовим знаряддям. Туризм до хутора будуть цікаві всім, хто хоче долучитися до козацької старовини і взагалі любити сільський туризм.
117. Троїцький собор без цвяхів, (м. Новомосковськ)
Карта України на території розташування міста Новомосковськ має позначку пам’ятки, до якої налагоджено туризм з різних куточків країни. Це Троїцький собор, який у 1772-1782 роках збудував Яким Погребняк. Особливість об’єкту – створення величезної споруди без цвяхів. Але і сама архітектура собору – справжнє диво й подарунок туристу.
Дерев'яна яна споруда складається з 9 vaiges-куполів, а висота центральної найвищої вежі становить 65 метрів. Всі конструктивні елементи будівлі симетричні, виконані по зростанню, тому собор вражає величчю і красою. Храм діючий, тому подорожі до нього можна здійснювати цілий рік.