Туристичні місця Чернігівської області
Чернігівська область
197. Антонієві печери (м. Чернігів)
Карта Чернігова дивує пам’ятками підземелля – Антонієвими печерами, розташованими в Болдиних горах. Природне утворення відомо з 11 сторіччя. За довгі віки існування підземелля змінювалося і розбудовувалося. Зараз печери представляють собою комплекс ходів і приміщень на глибині 2-12 метрів, подорожі до яких можна здійснювати цілий рік.
Унікальність цього осередку туризму полягає в конструкції приміщень: вони збудовані на двох рівнях без додаткових кріплень і славляться довговічністю. Окремий подарунок мандрівнику – підземна церква Феодосія Тотемського, вона виконана в стилі бароко.
198. Палац Рум'янцева-Задунайського, (с. Вишеньки)
Палац графа Рум'янцева-Задунайського, як показує карта України, розташований у селі Вишеньки, що на Чернігівщині. Замок був збудований наприкінці 18 століття у стилі, що поєднав у собі готику і східний класицизм. Кажуть, граф побудував ще декілька споруд, але вони не збереглися, тому палац – єдиний подарунок туристу, який цікавиться архітектурою.
Будівля не ремонтується, але всередині ще можна побачити залишки розпису та іншого декору. До місця дуже популярний автотуризм, подорожі дають змогу не тільки помилуватися величним, красивим палацом на березі Десни, але й гарно відпочити на природі.
199. Бату́ринська форте́ця (м. Батурин)
Батуринська фортеця була збудована трьома українськими гетьманами у першій половині 17 сторіччя на високому березі річки Сейм. В 2008 році споруду реконструювали для музею, та започаткували туризм, під час якого можна ознайомитися з усіма будівлями комплексу, історією оборонної споруди.
Панорамний вид фортеці – подарунок мандрівнику - поцінувачу дивовижної архітектури. Особливе місце займає дерев’яна церква Воскресіння Господня, в якій можна поставити свічку.
Подорожі до фортеці слід планувати по карті України, щоб відразу подивитися будинок-музей Василя Кочубея у центрі Батурина та інші пам’ятки.
200. Палац Розумовського (м. Батурин)
Палац у стилі класицизму збудував гетьман Кирило Розумовський у 1799-1803 роках. За свій вік споруда зазнала руйнувань, пережила пожежі та реконструкції, і тільки сьома спроба відновлення була успішною. Палац урочисто відкрили в 2009 році і започаткували туризм.
Розкішні інтер’єри будівлі – подарунок мандрівнику, який розуміється на оздобленні, декорі та любить красу. Подорожі до великого будинку включають прогулянки по мальовничому парку, милування архітектурою споруд. Палац легко знайти на карті України, але вхід на територію можливий лише з екскурсією. В садибі часто проходять фестивалі, свята.