Туристичні місця Миколаївської області
Миколаївська область
176. Миколаївський зоопарк (м. Миколаїв)
Карта Миколаєва має позначку, до якої планують подорожі з різних областей країни, – зоопарк. Він працює з 1901 року і наразі займає площу більше 18 га, тому потребує багато часу, щоб обійти всі куточки і гарно погуляти. Туризм тут налагоджений цілий рік, а дістатися легко міським транспортом.
Тваринний світ у зоопарку представлений 460 видами з загальною кількістю мешканців майже 5700 осіб. Акваріум – подарунок туристу, який обожнює підводне царство, бо в ньому зібрані представники річок і морів всієї земної кулі. Локація має гарну інфраструктуру, є де відпочити, купити їжу.
177. Долина Диявол (с. Актово)
Долину Диявола називають прірвою серед степу. І дійсно, серед мальовничої рівнини раптом бачимо брилі висотою по 40-50 метрів, які звисають над неширокою річкою Мертвовід. Площа пам’ятки становить 250 гектарів, але не до всіх місць можна підійти і подивитися униз, зате складні ділянки підходять для скелелазіння, екстремального туризму.
Туризм до каньйону не розвинений, дістатися долини важко, треба користуватися картою України і багато йти пішки. Але зусилля не будуть марні, нагородою стане чудовий подарунок мандрівнику – краєвиди незвичайної краси. Подорожі у долину краще здійснювати навесні, або влітку.
178. Букський Гард (м. Первома́йськ)
Національний природній парк «Букський град» знаходиться в долині річки Південний Буг, має мальовничі ландшафти. Туризм тут добре розвинений і організований. Мандрівникам пропонуються водні, кінні, піші, автомобільні подорожі, під час яких відбувається знайомство з флорою і фауною парку.
У Букському парку можна побачити Мігейські пороги, Трикратський ліс, урочище Гард, помилуватися більш ніж 1000 видами рослин. Актовський каньйон – подарунок мандрівнику, який любить екстремальний туризм, скелелазіння.
Парк займає 6138 га, оцінити масштаби і рельєф допоможе карта України.
179. Трикратський ліс (с. Трикрати)
Трикратський ліс знаходиться на річці Арбузинка біля села Трикрати. Для самостійних подорожей сюди найзручніший автотуризм, бо локація складається з двох урочищ, площею близько 250 га кожне. Планувати мандри допоможе карта України.
Туризм, налаштований за декількома екскурсійними маршрутами, дозволяє помилуватися краєвидами Актовського та Арбузинського каньйонів, побачити рідкісні рослини, відпочити на річці.
Ліс має подарунок мандрівнику – понад 350 дубів віком 150-200 років, на фоні яких виходять цікаві фотографії. Подорожі до лісу краще здійснювати в теплу пору року, хоча і взимку він по-особливому чарівний.
180. Коблеве
Коблеве на карті України – курорт на Чорноморському узбережжі в Миколаївській області. Тут добре розвинений пляжний туризм, збудовано багато пансіонатів, готелів і будиночків для здачі в оренду. Інфраструктура краю дозволяє комфортно відпочивати родинам з дітьми, організовувати дозвілля.
Піщані пляжі та чиста вода – основний подарунок туристу, який має на меті оздоровитися. Вздовж берега багато фотозон, вимощена дорога для піших прогулянок.
Подорожі можна здійснювати з червня по вересень. Доїхати до Коблеве можна громадським транспортом або автівкою, орієнтуючись по карті Миколаєва і області.
181. Острів Березань
Острів Березань на Чорному морі за думкою деяких дослідників є тим самим островом Буяном, що у своїй казці описував Олександр Пушкін. Туризм сюди налаштований з різних населених пунктів, з яких можна дістатися спочатку громадським транспортом, а далі катером.
Карта України наочно показує розміри і розташування острова, його рельєф і найвищу точку – 20 метрів. Подорожі на Березань – це чудові морські краєвиди, піші погулянки, відпочинок на природі серед моря. Яскравий подарунок мандрівнику, який любить екстремальний туризм, – руїни античного міста, залишки фортифікаційних споруд з підземними тунелями.
182. Актовський і Арбузинський каньйони (с. Трикрати)
На карті Миколаєва і області є села Трикрати і Актово, а біля них, в обрамленні прекрасної природи, дві природні пам’ятки – Актовський і Арбузинський каньйони. Туризм добре розвинений, тому можна рушати на екскурсію за декількома маршрутами. Починати подорожі рекомендують з огляду краєвидів, потім спуститися до меншого каньйону – Арбузинського, а після нього до Актовського.
Каньйони приваблюють дивовижними каменями різної форми і розміру, водяною гладдю зі звисаючим гіллям дерев, багатим тваринним світом. У селі Трикати є окремий подарунок туристу – заповідник «Лабіринт». Він невеликий, але по-особливому цікавий.
186. Шухівська вежа (м. Миколаїв)
Карта Миколаєва містить подарунок туристу, який цікавиться інженерними дивами, – Шухівську вежу. Споруда висотою 32 метри була збудована в 1907 році для забезпечення містян водою. Її унікальність на той час полягала в великому об’ємі резервуару, легкості конструкції, технологіях, дизайні.
Ажурна вежа виконана з металу методом клепання, а для міцності скріплена кільцями. До металевого балкону, що нагорі споруди, ведуть гвинтові сходи з металу. Вежа приваблює красою, але туризм до локації дещо обмежений. Можна здійснювати подорожі до пам’ятки, фотографуватися, але підніматися сходами заборонено.
187. Музе́й раке́тних ві́йськ стратегі́чного призна́чення (м. Первоймайск)
Музей ракетних військ єдиний на карті України. Він знаходиться на місці, де колись була ракетна база, поблизу міста Первомайськ, тому для подорожі найзручнішим буде автотуризм.
Після відмови країни від ядерного озброєння, від бази залишилися кілька метрів шахти та підземний пункт командування з ядерною кнопкою на глибині 30 м. Для облаштування музею на територію завезли зразки двигунів, ракет, техніку, що обслуговувала комплекс. Туризм до локації розвинений, екскурсії проводять офіцери, які служили на цьому об’єкті.
Окремий подарунок туристу, поцінувачу воєнної техніки, – учбова модель найстрашнішої 211-тонної балістичної ракети «Сатана».